Učtovníctvo a dane fyzických osôb, 2. vydanie
Kniha je vypredaná
Vydavateľ:Wolters Kluwer
ISBN: 9788081685347
Poč.strán: 228
Rok vydania: 2016
Väzba: brožovaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 02.01. 2017

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 14,20 €
Naša cena: 11,64 €
Zľava: 18%

Učtovníctvo a dane fyzických osôb, 2. vydanie

Autor: Baštincová Anna

Kniha je v kategórii: Účtovníctvo
Druhé, doplnené a prepracované vydanie poskytuje ucelený prehľad o účtovných a daňových povinnostiach fyzických osôb pri začatí podnikania, o účtovníctve ako nástroji na zníženie podnikateľského rizika, o zdaňovaní týchto subjektov, ako aj o účtovných a daňových dôsledkoch skončenia podnikania.

Publikácia venuje pozornosť osobitostiam, zásadám a metodike účtovania jednotlivých transakcií v sústave jednoduchého účtovníctva. Dôvodom je aj daňová orientácia jednoduchého účtovníctva, to znamená, že na rozdiel od podvojného účtovníctva slúži predovšetkým na zistenie základu dane a dane z príjmov fyzických osôb, až následne na zistenie objektívnych informácií dôležitých pri riadení a rozhodovaní.

Publikácia je určená študentom Ekonomickej univerzity v Bratislave, najmä študentom
Fakulty hospodárskej informatiky, ale aj študentom ďalších fakúlt s podobným odborným zameraním.
Možno ju však odporučiť aj všetkým fyzickým osobám, ktoré podnikajú v Slovenskej republike, pretože obsahuje ucelený prehľad o účtovných a daňových povinnostiach pri začatí podnikania, počas výkonu tejto činnosti a dôsledky pri skončení, resp. prerušení podnikania. Kniha je zárukou lepšej pripravenosti fyzických osôb na začatie podnikateľskej alebo inej zárobkovej činnosti, na prijímanie optimálnych rozhodnutí pri uskutočňovaní podnikateľských aktivít s cieľom optimalizácie účtovnej a daňovej zaťaženosti.