Vydavateľ: LiberaTerra
ISBN: 9788089792849
Poč.strán: 192
Rok vydania: 2021
Väzba: viazaná
Formát: 198x224
Jazyk: slovenský
Pridané: 15.03. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 29,90 €
Naša cena: 29,90 €
Zľava:

Matematici, ja a Ty

Autor: Bero Peter

Kniha je v kategórii: Doplnkový materiál k učebniciam
Peter Bero vo svojej knihe Matematici, ja a ty spojil svoj rozprávačský talent, lásku k matematike a obdiv k mysliteľom, ktorí v priebehu vekov menili naše vnímanie sveta. V jedenástich rozprávaniach nám pútavým spôsobom predstaví geniálnych mysliteľov, ich život a dobu, v ktorej žili. Zoznámi nás s ich myšlienkami a okolnosťami, v ktorých vznikali. A pre tých z nás, ktorí sa chcú s týmito myšlienkami zahrať a popasovať, ponúka aj sériu matematických úloh, pri riešení ktorých si môžeme vyskúšať bystrosť nášho myslenia.

Kniha Matematici, ja a ty je zaujímavým výletom do histórie ľudského myslenia. V závere každého príbehu ponúka Peter Bero sériu úloh rôznej obtiažnosti. Radosť z ich riešenia môžu zažiť tak žiaci základnej školy, ako aj stredoškoláci, vysokoškoláci, alebo aj my všetci, ktorí máme jednoducho radi premýšľanie.

Nechajte sa vtiahnuť do vzrušujúceho sveta života a myšlienok Pytagora, Zenóna, Euklida, Archimeda, Diofanta, Oresmeho, Galilea, Keplera, Fermata, Newtona a Leibnitza, ktoré menili svet.