Vydavateľ:Relia
ISBN: 9788099950079
Poč.strán: 284
Rok vydania: 2022
Väzba: brožovaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 25.02. 2022

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 19,80 €
Naša cena: 14,85 €
Zľava: 25%

Daňové a odvodové tipy VIII. (2022)

Autor: Mihál Jozef

Kniha je v kategórii: Účtovníctvo
Pamätáte si na tlačovku ministra financií Igora Matoviča, na ktorejpredstavoval svoju ,,Daňovú revolúciu,, a hovoril o rozdieloch v zdanení a odvodoch zamestnancov a živnostníkov?

Na tejto tlačovke použil príklady, ktoré nájdete v knihe "Daňové a odvodové tipy VIII.". Lepšiu reklamu tejto knihe urobiť nemohol.

Tak teda, kým príde "Daňová revolúcia", čítajte "Daňové a odvodové tipy". Pomôžu vám legálne ušetriť tisíce eur na daniach a odvodoch. Pretože - a to je holý fakt - na Slovensku je dlhodobo veľký rozdiel medzi daňovým a odvodovým zaťažením rôznych druhov príjmov. Ak ste zamestnanec, spolu so svojim zamestnávateľom platíte zo svojho príjmu štátu okolo 45%. Ak ste SZČO, vaše zaťaženie klesá až na úroveň 6%. Kto chce a môže, má na Slovensku (zatiaľ) daňový a odvodový raj.

Pozor, daňovej a odvodovej optimalizácií je venovaná len prvá časť knihy. Zamestnávatelia a SZČO si v knihe nájdu informácie o aj "Prvej pomoci", ktorá beží ešte na začiatku roka 2022, uvidíme dokedy. Od 1. marca 2022 by zamestnávateľom mal pomáhať nový zákon o podpore v čase skrátenej práce - komplexný komentár nájdete v kapitole 7.

V kapitolách 8. až 11. nájdete spracovanú tematiku zamestnaneckých benefitov, oslobodených od dane. Nie je ich málo. Tým najvýznamnejším benefitom, ako je napríklad stravovanie, sú venované osobitné kapitoly knihy s podrobným výkladom pravidiel a možností.