Prevtelenie
Kniha je vypredaná
Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055150826
Poč.strán: 296
Rok vydania: 2017
Väzba: viazaná
Formát: 155x233
Jazyk: slovenský
Pridané: 22.03. 2017

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 12,80 €
Naša cena: 9,60 €
Zľava: 25%

Prevtelenie

Autor: Donoghuová Emma

Kniha je v kategórii: Romány
Svet povier, legiend a vlády mužov. Do zabudnutého írskeho kraja akoby moderné časy ešte nedorazili. A predsa sa oň mnohí začali zaujímať. K O’Donnellovcom prichádzajú ľudia z celého Írska, ba i z cudziny, aby si obzreli ich jedenásťročnú dcéru Annu, ktorá už niekoľko mesiacov nič nezjedla a tvrdí, že žije z manny nebeskej. Všetci sú presvedčení, že je to zázrak.
K dievčaťu povolajú skúsenú anglickú ošetrovateľku Lib Wrightovú, ktorá ho má pozorovať a zistiť, čo sa v skutočnosti v dome O’Donnellovcov deje. Zdravý rozum totiž odmieta prijať fakt, že dieťa, ktoré celé mesiace hladuje, môže byť ešte nažive a v pomerne dobrom zdravotnom stave. Správanie rodiny však Lib šokuje. Každý sa iba nečinne prizerá, ako im dievča umiera pred očami. A nikto nič nerobí. Ani jej matka. Žeby vedela viac, ako je ochotná prezradiť?
Tento fascinujúci príbeh sa inšpiruje skutočnými osudmi európskych a amerických dievčat, ktoré v minulosti dobrovoľne odmietali prijímať potravu a v mene vyšších cieľov držali pôst.Preložila Zdenka Buntová