Vydavateľ:Wolters Kluwer
ISBN: 9788081685811
Poč.strán: 252
Rok vydania: 2017
Väzba: viazaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 27.02. 2017

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,80 €
Naša cena: 16,20 €
Zľava: 18%

Vzájomné uznávanie peňažných sankcií v Európskej únii

Autor: Klimek Libor, Šramel Bystrík

Kniha je v kategórii: Právnická literatúra
Vzájomné uznávanie justičných rozhodnutí v trestných veciach v Európskej únii je kľúčovým konceptom európskeho justičného priestoru. Tento mechanizmus sa počas dlhých rokov vyvinul z futuristickej vízie na princíp, ktorý je oporným kameňom justičnej spolupráce v trestných veciach v Európskej únii. Jeho súčasťou je vzájomné uznávanie peňažných sankcií. Tento mechanizmus očakáva, že vzájomné uznávanie by sa malo uplatňovať na peňažné sankcie, ktoré uložili justičné alebo správne orgány s cieľom uľahčiť výkon týchto sankcií v inom členskom štáte, ako je štát, v ktorom sú uložené.

Dielo je adresované právnej obci v oblasti trestného práva – advokátom, sudcom, prokurátorom a príslušníkom Policajného zboru. Cenné poznatky v nej nájdu taktiež tak akademici zaoberajúci sa trestným právom, ako aj študenti práva.

Monografia je dielom so silným potenciálom osloviť právnu obec jednak Slovenskej republiky, ale aj Českej republiky. To je odôvodnené tým, že táto publikácia má medzinárodné spracovanie. Navyše, osobitné kapitoly sú venované predmetnej oblasti v podmienkach Slovenskej republiky, ako aj Českej republiky.