Kaddáfího osobný lekár spomína
Kniha je vypredaná
Vydavateľ:Sineal spol. s r.o.
ISBN: 9788097250201
Poč.strán: 480
Rok vydania: 2016
Väzba: viazaná
Formát: 155x230
Jazyk: slovenský
Pridané: 03.02. 2017

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 19,80 €
Naša cena: 14,85 €
Zľava: 25%

Kaddáfího osobný lekár spomína

Autor: Vencel Pavol

Kniha je v kategórii: Životopisy, reportáže
Autor knihy MUDr. Pavol Vencel pracoval na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia 5,5 roka v Líbyi vo funkcii Hlavného lekára čs. vojsk a od roku 1982 /18 mesiacov/ aj ako osobný lekár Kaddáfího a členov jeho rodiny.

Z rozprávania autora sa čitateľ dozvie o minulosti, neskreslenej prítomnosti i o ďalšom predpokladanom vývoji Líbye z pohľadu lekára, ktorému osud pridelil liečebno- preventívnu starostlivosť o najvyššieho líbyjského vodcu a jeho rodiny.

Realisticky približuje čitateľovi objektívny pohľad na osobu vodcu,jeho pozitívne a negatívne vlastnosti, činy, ako aj jeho názorové predpovede na migráciu ľudí z Afriky a Ázie do Európy.

Nelson Mandela nazval Kaddáfího jedným z najväčších bojovníkov za slobodu 20. storočia.Napriek diktátorskému spôsobu vládnutia urobil pre svoju džamahíriju veľmi veľa. Pred revolúciou v roku 1969 patrila Líbya medzi najzaostalejšie krajiny v Afrike.On ju pozdvihol v priemysle, poľnohospodárstve a vytvoril štát ľudových más s priamou demokraciou a zákazom vykorisťovania.
Štát sa o zisky z ropy delil s obyvateľstvom.Dotoval potraviny, byty, autá, vzdelanie a zdravotnú starostlivosť.

V Líbyi vládne po jeho smrti nepredstaviteľný chaos.
Západnú civilizáciu ohrozuje politický /nie náboženský/ islam a mnohí analytici apelujú, že ju môže aj zničiť.