Kolymské denníky
Kniha je vypredaná
Vydavateľ:Absynt
ISBN: 9788089845842
Poč.strán: 352
Rok vydania: 2017
Väzba: brožovaná
Formát: 110x185
Jazyk: slovenský
Pridané: 02.02. 2017

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 14,90 €
Naša cena: 10,40 €
Zľava: 30%

Kolymské denníky

Autor: Hugo-Bader Jacek

Kniha je v kategórii: Poézia, citáty
Drsné podnebie, večne zamrznutá zem, hektolitre vodky. Taká je Kolyma na ďalekej ruskej Sibíri. A k tomu minulosť zjazvená stovkami gulagov a zem nasýtená zlatom. Cez to všetko sa ťahá viac ako dvetisíc kilometrov dlhá cesta vydláždená mŕtvolami väzňov, ktorí ju kedysi dávno stavali. Akoby sme hovorili o nejakej neznámej a nepochopiteľnej planéte.
Enfant terrible poľskej reportáže Jacek Hugo-Bader sa vybral na dlhú púť stopom naprieč celou Kolymou. Ako predobraz svojej cesty si vybral autobiografické Kolymské poviedky ruského spisovateľa Varlama Šalamova, jedného z najvýraznejších predstaviteľov tzv. „lágrovej literatúry“. Navštevuje zlatokopecké osady, stretáva ľudí poznačených gulagmi a celý čas sa snaží nájsť odpoveď na jedinú otázku: „Čo je to vlastne Kolyma?“ Dobrodružný reportážny cestopis Jacka Huga-Badera je pravým sibírskym „Na ceste“. Je to silný príbeh, kde hranice medzi skutočnosťou a magickým nadreálnom prakticky neexistujú.

Kniha vychádza v preklade Patrika Orieška.

Jacek Hugo-Bader patrí medzi predstaviteľov mladšej generácie poľskej reportážnej školy. Vo svojej reportérskej tvorbe sa venuje prevažne témam spojených s Ruskom a ruskou dušou. Tak je to aj v knihe Kolymské denníky, ktorá je dobrodružným cestopisom po ďalekej ruskej Sibíri.