Dejiny sveta v skratke
Kniha je vypredaná
Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055151694
Poč.strán: 280
Rok vydania: 2016
Väzba: viazaná
Formát: 135x207
Jazyk: slovenský
Pridané: 02.12. 2016

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 11,80 €
Naša cena: 8,85 €
Zľava: 25%

Dejiny sveta v skratke

Autor: Lascelles Christopher

Kniha je v kategórii: Historická faktografia
Ako dlho sú tu ľudia? Kedy bola bronzová doba? Kde vznikli prvé civilizácie? Kde boli Ostrovy korenia? Kto bol chán Chubilaj? Táto kniha odpovedá na tieto otázky a aj na mnohé ďalšie v priebehu rýchlej cesty od Veľkého tresku až po 21. storočie. Nachádza sa v nej aj tridsaťšesť mapiek, špeciálne vyhotovených na pomoc čitateľom, aby si mohli dať do súvislosti udalosti, miesta a ríše.
Výsledkom je historická príručka dôveryhodná svojím širokým záberom a príjemná pomerne skromným rozsahom. Je mimoriadne vhodná ako štartovací mostík na získanie dokonalejšieho prehľadu o svetových dejinách.Z anglického originálu A Short Story of the World (Crux Publishing Ltd., London 2014) preložil Peter Fridner.Ukážka z textuKto ovláda prítomnosť, ovláda minulosť – kto ovláda minulosť, ovláda budúcnosť.
George Orwell, spisovateľPamätám si, že ako mladý chlapec som sa rozhodoval, že zanechám štúdium histórie, lebo ma znechucovala jej zlá výučba a tie hŕby faktografických údajov, ktoré som nemal nádej zapamätať si. Znechucovalo ma aj to, že som nemal názornú predstavu o tom, kde sa nachádzali všetky tie miesta: je nepochybné, že Napoleona porazili pri Waterloo – ale kde na svete leží to Waterloo?
Tých, čo by sa radi dôkladnejšie oboznámili so svetovými dejinami, často odrádza od tohto zámeru jeho časová náročnosť a informačná záťaž. Nie každý si nájde dostatok času či odhodlania prečítať si hrubý historický bachant.
Kniha Dejiny sveta v skratke reaguje na tieto problémy. Jej cieľom je poskytnúť stručný a výstižný, ale dostatočne široký prehľad najvýznamnejších vývojových tendencií a udalostí ľudských dejín spôsobom, ktorý je, aspoň dúfam, dostatočne poučný a zaujímavý.Christopher Lascelles