Vydavateľ:Benchpress s. r. o.
ISBN: 9788097248000
Poč.strán: 160
Rok vydania: 2016
Väzba: brožovaná
Formát: 170x240
Jazyk: slovenský
Pridané: 03.11. 2016

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 14,99 €
Naša cena: 11,20 €
Zľava: 25%

Fit Apetít

Autor: Jacková Alena

Kniha je v kategórii: Ostatné + gastronómia
Môžeš sa cítiť fit, aj keď máš apetít.
Fit apetít je názov jedinečnej kuchárskej knihy, ktorú napísala úspešná trénerka a foodblogerka Alena Jacková. Jedinečnosť kuchárky nie je len delikátnych fitness receptoch, ale i v samotnej osobnej skúsenosti autorky, ktorá pomocou zmeny stravovania schudla 11 kíl, a to bez držania striktných diét, či dokonca s (takmer) klasickou slovenskou kuchyňou.
Alenka prináša chutné a najmä ľahké variácie jedál, pri ktorých používa suroviny bežne dostupné v obchodoch, ale i vylepšené „klasiky“ s pridaným množstvom bielkovín a vlákniny. Nie je to len bežná kuchárka, ale naozajstná pomôcka pre každého, kto chce zmeniť svoju postavu a zlepšiť svoje zdravie dlhodobo.
Autorka nie je zástancom žiadnej z radikálnych diét, práve naopak – ukazuje, ako sa dá vyvážene vyskladať tanier a pritom regulovať svoju hmotnosť, alebo budovať svaly. Označenia o obsahu laktózy, či pšeničnej múky, sú veľkou pomôckou pre alergikov. Každý recept obsahuje informáciu o počte kalórií, ale aj bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny.
V knihe nájdete napríklad aj kurací paprikáš s haluškami, a medovú tortičku, ale i šparglové penne, či zmrzlinu z jednej ingrediencie, či makovú tortu bez múky. Samozrejme, to všetko nutrične vyvážené.


Táto kniha je pre Vás ak
-ak ste už rezignovali na ryžové chlebíky a kura na vode
-sa chcete stravovať pestro a pritom regulovať svoju hmotnosť bez diét
-si chcete popri cvičení vybudovať svalovú hmotu
-hľadáte vyváženosť v stravovaní no nemáte čas všetko prepočítavať
-chcete mať komplexný návod na vytvorenie svojho vlastného jedálnička

Táto (nielen) kuchárska kniha obsahuje:
-115 delikátnych fit receptov s obrázkami, nutričnými hodnotami a typmi pri príprave
-recepty bez laktózy, bez múky, bez pridaného cukru, či s využitím proteínu rozdelené do šiestich kategórií
-popis zdravých surovín používaných v knihe aj s radami na ich využitie v kuchyni
-súvislosti medzi kalorickým príjmom a makronutrientami
-vysvetlenie systému chudnutia aj s radami pre ľahšie chudnutie
-manuál na vytvorenie vlastného nutričného plánu aj s priestorom na vpisovanie
-priestor na naplánovanie denného stravovania
-priestor na vpisovanie vlastných receptovRecenzie, kritiky

Saskia CAKOCI – Majsterka Europy IFBB
Autorka nezabudla na nikoho. Na ,,mäsojedcov", vegetariánov ani ,,cukromilov". Jednoduché, na čas nenáročné recepty, ktoré spĺňajú všetky nároky na pestrú a zdravú stravu. Takisto sa nebojí tukov a to sa mi veľmi páči. Knihu odporúčam nielen ľuďom, ktorí chcú chudnúť zdravo a chutne, ale aj osobným trénerom, pretože každého klienta určite poteší ak vo svojom stravovacom pláne nájde aj niečo originálnejšie, ako kuracie prsia s ryžou.


Judit - Blog Zápisky nutriholičky

S touto knihou sa Vám bude zdať príprava chutných a nutrične výdatných jedál taká jednoduchá, že možno na chvíľu, tak ako ja, zabudnete, že neviete piecť ?. Najviac sa mi ráta, že recepty využívajú bežne dostupné suroviny, za ktorými nemusíte behať na druhú stranu Vášho mesta. Tipy na spestrenie jedálnička si tu dokonca nájdu aj diabetici, celiatici a potravinoví alergici.
Navyše ak ste aktívny človek, ktorý hľadá základné, jednoducho podané informácie o výžive bez predsudkov a extrémnych názorov, kniha Fit apetít je pre Vás to pravé.

Ján Soták - Majster Európy IFBB

Je skvelé pripomenúť si, že diétna strava nemusí byť fádna a ešte viac poteší, že recepty v tejto knihe majú nutričný prepočet. Dezerty s proteínom vyzerajú fakt dobre, no čo stopercentne využijem aj v príprave sú rôzne recepty mäsa a rýb a zaujímavé zeleninové prílohy. Už sa teším!