Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055140414
Poč.strán: 248
Rok vydania: 2014
Väzba: viazaná
Formát: 136x207
Jazyk: slovenský
Pridané: 04.10. 2016

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 2,93 €
Naša cena: 2,10 €
Zľava: 27%

Láska na vlásku

Autor: Čengel Solčanská Mariana

Kniha je v kategórii: Iné zo života
Kováčov syn Tomáš je večne nespokojný. Chcel by dosiahnuť viac, učiť sa písať a čítať, vidieť svet. Keď mu hrozí sobáš s Hanou, jednoduchým dievčaťom od susedov, vezme nohy na plecia a zamaskovaný v skupine komediantov príde na kráľovský hrad. Tam sa pripletie do cesty korunnému princovi Matejovi.
Matej je osamelý, každý jeho krok sledujú dvorania, jeho svet sa skladá iba z povinností. Princ vidí v Tomášovi šancu na jeden deň si vyskúšať, aké je to byť obyčajným chlapcom. Vymenia si šaty a zistia, že vyzerajú rovnako a nik ich nerozozná. Výmena sa im obom pozdáva, ale len dovtedy, kým princovi na druhý deň ráno stráže neuveria, že je skutočným následníkom trónu. Nezostane mu nič iné, ako vyhľadať Tomášovu rodinu, aby mu dosvedčili, že v paláci je v skutočnosti ich syn. Po ceste stretne krásnu Hanu a zachráni ju pred vlkmi. Chce s ňou zostať dlhšie, preto Tomášovým rodičom radšej nič neprezradí.
Starý komediant Gašpar pomôže falošnému princovi vžiť sa úlohy dočasného náhradníka. Tomášovi sa začne dariť najmä po tom, čo sa na prvý pohľad zamiluje do smutnej princeznej Beatrix.Filmové spracovanie Lásky na vlásku uvádzajú slovenské kiná od 8. októbra 2014.