Vydavateľ: SPN - Mladé letá
ISBN: 9788010040605
Poč.strán: 288
Rok vydania: 2023
Väzba: brožovaná
Formát: 170x237
Jazyk: slovenský
Pridané: 06.10. 2010

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 17,00 €
Naša cena: 12,75 €
Zľava: 25%

Maďarčina pre samoukov

Autor: Hizsnyaiová Ildikó, Sitárová Marianna

Kniha je v kategórii: Ostatné jazyky
Kniha je určená pre samoukov, môže však poslúžiť aj ako príručka pre jazykové kurzy. Autorky sprístupňujú maďarský jazyk netradične – kladú dôraz na pochopenie, ako maďarčina funguje, ako sa v nej rozmýšľa, do popredia sa dostávajú bežné životné situácie, ku ktorým sa viažu pre ne typické gramatické javy a slovná zásoba. Učebnica je rozdelená na tri samostatné časti: Gramatika, Dialógy, Texty.
Prvá časť zrozumiteľne vysvetľuje najdôležitejšie gramatické javy maďarčiny, upozorňuje na použite jazyka v reálnych kontextoch. Jednotlivé kapitoly uzatvárajú vzorové vety a krátke cvičenia, nasledujú odkazy na odporúčané dialógy a texty. Súbežne rozvíja čítanie, písanie, hovorenie, počúvanie.
V druhej časti sa formou krátkych dialógov rozvíjajú komunikačné kompetencie študentov. Za každým dialógom nasleduje cvičenie s odkazom na aktuálny gramatický jav. Je určená pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť komunikačné základy jazyka. Ako pomôcka slúži sprístupnená zvuková nahrávka (www.spn.sk). Dôraz sa kladie na počúvanie a hovorenie.
Tretia časť ponúka pestrú zbierku textov s cvičeniami zameranými na pochopenie textu, obohatenie slovnej zásoby a osvojenie si základov vetnej štruktúry. Je určená pre tých, ktorí nepotrebujú ovládať jazyk aktívne, ale ich cieľom je porozumieť maďarským textom.