Slovensko - Slovakia - Slowakei - Putovanie po zaujímavých miestach
Kniha je vypredaná
Vydavateľ:
ISBN: 9788089270132
Poč.strán: 64
Rok vydania: 2008
Väzba: viazaná
Formát: 1
Jazyk: slovenský
Pridané: 25.05. 2009

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 12,21 €
Naša cena: 9,15 €
Zľava: 25%

Slovensko - Slovakia - Slowakei - Putovanie po zaujímavých miestach

Autor: Bárta Vladimír

Kniha je v kategórii: Obrazové publikácie
Veľká obrazová - textová kniha je reprezentačným dielom, ktoré však poslúži aj ako sprievodca po najzaujímavejších, najkrajších a najcennejších miestach Slovenska.
Obrazom i slovom predstavuje 63 najatraktívnejších lokalít od Bratislavy až po najvýchodnejší kút republiky pri drevenom kostolíku Ulič - Krivé. V knihe nájdeme najkrajšie historické mestá, zrúcaniny stredovekých hradov, muzeálne expozície v zámkoch a kaštieľoch. Nechýbajú sakrálne pamiatky, staré mosty kamenné obydlia v Brhlovciah a Sebechleboch, unikátna architektúra vo Vlkolínci a Čičmanoch, skanzeny v Martine, Svidníku, Vychylovke, podzemný svet jaskýň, kamenný vodopád v Šomoške, gotické okno v Súľovských skalách, hlboké kaňony a vodopády v Slovenskom raji, vodné mlyny na Malom Dunaji, oltár Majstra pavla v Levoči, pevnosť v Komárne, Roháčske plesá a naše národné symboly vrch Kriváň a Štefánikova mohyla na Bradle.
Kniha teda obsahuje "rodinné striebro" ktorým sa pýšime pred svetom. Obrázky (86 fotografií) dopĺňajú rozšírené texty v slovenčine, angličtine a nemčine. Kniha obsahuje tiež prehľad histórie. Každá lokalita je vyznačená v dvoch mapách SR.