Ako sa stať vikingom
Kniha je vypredaná
Vydavateľ: Eastone books
ISBN: 9788081090356
Poč.strán: 0
Rok vydania:
Väzba: viazaná
Formát: 1
Jazyk: slovenský
Pridané: 25.03. 2009

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 15,99 €
Naša cena: 11,95 €
Zľava: 25%

Ako sa stať vikingom

Autor: Kolektív

Kniha je v kategórii: Deti do 12 rokov
Sprievodca Severana s trojrozmernými prílohami, brožúrkami, rozkladacími stranami a vyklápacími súčasťami.
"My Vikingovia sme známi po celom svete ako krvilační lupiči, ale bohatý život nás severanov je omnoho viac ako len toto."
Ak túžite spoznať starú vikingskú múdrosť a pochopiť dávny svet statočných bojovníkov, Ari Učený sa s každým z vás ochotne podelí o svoje vedomosti. Predstaví vám devätoro tajuplných severských svetov osídlených bohmi, obrami aj trpaslíkmi. Naučí vás ako Vikingovia uctievali svojich bohov aj to, ako sa ich obávali a aké legendy sa o nich šírili.
Na stránkach knihy nájdete vlepené zošitky, ktoré vás vovedú hlbšie do mystického sveta týchto tajomných severanov. Môžete si vyskúšať aj vikingskú spoločenskú hru"Kráľov stôl" podobnú boju dvoch armád. Naučíte sa čítať runy – starodávne magické symboly, s ktorých pomocou Vikingovia veštili. Toto ich veštecké umenie si veľmi ľahko osvojíte aj vy, či už s priloženými vešteckými runami, alebo, ak sa chcete ešte hlbšie ponoriť do sveta Vikingov s runami, ktoré si sami zhotovíte.
A ak vás priťahuje bojové umenie legendárnych Vikingov, prídete si v tejto knižke na svoje. Zoznámite sa s dômyselnými zbraňami, z ktorých si Vikingovia azda najviac cenili svoje nádherne kované meče s dvojitým ostrím a sekery zdobené magickými ochrannými symbolmi.Trojrozmerný model vikingskej lode vás poučí aj o vikingskom moreplaveckom umení a o ich tesnej spätosti s morom, vďaka ktorému sa na svojich cestách dostali ďalej, ako ktorýkoľvek iný starodávny národ.