Vydavateľ: Slová, s.r.o.
ISBN: 9788097450670
Poč.strán: 128
Rok vydania: 2024
Väzba: viazaná
Formát: 173 x 225
Jazyk: slovenský
Pridané: 08.07. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,90 €
Naša cena: 14,90 €
Zľava: 25%

Miazgovci

Autor: Rigo Béla

Kniha je v kategórii: Deti do 12 rokov
Ja som Miazga otec
a vôbec čas nemám
a na krku mám tento blázinec...Tlačíme sa v byte,
my všetci a veci,
okrem toho mačka a náš pes...Hopsa, hopsa, hopsasa,
predbehni zajaca,
kto predbehne pesničku,
predbehne aj, aj vlak.Otec, mama, detičky,
lyžičky, vidličky,
malá slovná výmena,
potom hádka, bumbác!Stále má nos v knižke
a seno má v šiške,
šišatú má šišku Aladár...Je jak mačka Mafia
a on jak pes Cvoky,
veď v bájkach je vždy jeden taký pár... Iste si spomínate na túto chytľavú veselú zvučku z animovaného seriálu Miazgovci. Veď kto by si nepamätal otca Gejzu, mamu Paulu a ich podarené deti Aladára a Kristu? Dá sa vari zabudnúť na Cvokyho a Mafiu? A čo takto Emzetpérix – vzdialený príbuzný z ďalekej budúcnosti so svojimi vynálezmi, ktoré vtedy pôsobili ako úplné sci-fi a dnes nám až neuveriteľne pripomínajú mnohé z výdobytkov vedy a techniky?
Kniha napísaná podľa najúspešnejších epizód prvej série (r. 1968) televíznych Miazgovcov, ktorý bol svojho času v našich domácnostiach neodmysliteľný ako nedeľný vývar!
Ak máte chuť pripomenúť si príhody tejto za vlasy pritiahnutej, no zároveň takej zvyčajnej a typickej rodiny z dvadsiateho storočia, len otvorte knižku a zahĺbte sa do čítania. Nádherné ilustrácie priam lákajú ponoriť sa do vôd nevšedných dobrodružstiev, žartovných i prekvapivých, ba niekedy priam absurdných zážitkov starej známej rodinky.
Pripravte sa na vlnu nostalgie, pobavenie i smiech: „Prečo som si ja len nevzala Pištu Hufnágela?!“ – veta, ktorá zľudovela!
Čítať tieto príbehy s odstupom niekoľkých desiatok rokov, počas ktorých sa toho veľa zmenilo nielen v našich životoch, ale aj v celej spoločnosti, je silným zážitkom. Vynárajú sa spomienky, nútia zamyslieť sa – ako sa máme dnes a ako nám bolo v časoch, keď ešte všetci mali rovnaký televízor, na ktorom v nedeľu večer pozerali tú istú detektívku, pretože bola dostupná len jedna jediná televízna stanica. Ale aká to bola udalosť!
Cestujte s Miazgovcami v čase, zasmejte sa na príbehoch so závanom sci-fi a dobrosrdečného, ba miestami aj čierneho humoru.