Vydavateľ: Citadella
ISBN: 9788081822285
Poč.strán: 360
Rok vydania: 2024
Väzba: brožovaná
Formát: 155x230
Jazyk: slovenský
Pridané: 14.06. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 16,90 €
Naša cena: 12,65 €
Zľava: 25%

Prečo sme chorí

Skrytá epidémia, ktorá je príčinou väčšiny chronických ochorení – a ak...

Autor: Bikman Benjamin

Kniha je v kategórii: Zdravie, štýl, krása
Vedec odhaľuje prevratné dôkazy, ktoré spájajú mnohé závažné ochorenia vrátane rakoviny, cukrovky a Alzheimerovej choroby so spoločnou príčinou - inzulínovou rezistenciou - a zdieľa jednoduchý a účinný plán na jej zvrátenie a prevenciu.

Sme chorí. Na celom svete bojujeme s chorobami, ktoré sa kedysi považovali za zriedkavé. Rakovina, srdcové ochorenia, Alzheimerova choroba a cukrovka postihujú každoročne milióny ľudí; mnoho ľudí bojuje aj s hypertenziou, priberaním na váhe, tukovou pečeňou, demenciou, nízkou hladinou testosterónu, nepravidelnou menštruáciou a neplodnosťou a ďalšími problémami. Liečime symptómy a neuvedomujeme si, že všetky tieto choroby a poruchy majú niečo spoločné.

Každú z nich spôsobuje, alebo zhoršuje stav známy ako inzulínová rezistencia. A môžete ju mať aj vy. Je pravdepodobné, že áno - viac ako polovica dospelých v Spojených štátoch je inzulínovo rezistentná a vo väčšine ostatných krajín je to ešte horšie, alebo podobné.

V knihe Prečo sme chorí medzinárodne uznávaný vedec a profesor patofyziológie Benjamin Bikman skúma, prečo sa inzulínová rezistencia stala takou rozšírenou a prečo je dôležitá. Ak si to neuvedomíme a nepodnikneme kroky na zvrátenie tohto trendu, závažné chronické ochorenia budú ešte rozšírenejšie. Zvrátiť inzulínovú rezistenciu je však možné a Bikman ponúka plán založený na dôkazoch, ako ju zastaviť a predchádzať jej, s užitočnými zoznamami potravín, návrhmi jedál, jednoduchými zásadami cvičenia a ďalšími informáciami. Kniha Prečo sme chorí, plná prekvapivých výskumov a praktických rád, vám pomôže prevziať kontrolu nad svojím zdravím.


„V knihe Prečo sme chorí Benjamin Bikman odhaľuje hlavnú príčinu novodobých chorôb a ponúka jednoduchý plán, ktorý vám pomôže znovu získať dobré zdravie alebo si ho zachovať.“ - Robb Wolf, autor bestsellerov podľa rebríčkov New York Times a Wall Street Journal

„Táto jedinečná kniha založená na dôkladnom výskume prispieva k nášmu chápaniu inzulínovej rezistencie ako skrytej príčiny chron