Vydavateľ: Vydavateľstvo Rak
ISBN: 9788085501933
Poč.strán: 264
Rok vydania: 2024
Väzba: viazaná
Formát: 130x195
Jazyk: slovenský
Pridané: 10.06. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 23,00 €
Naša cena: 17,25 €
Zľava: 25%

Ťažké časy v Číne

a ako ma vyhnali z vlastného domu!

Autor: Dvořák Pavel mladší

Kniha je v kategórii: Cestopisy
Pavel Dvořák berie čitateľa naspäť do Číny, tentoraz však v období, keď cudzinci neboli v krajine vítaní. Druhá autorova kniha je o hľadaní domova, o ceste za poznaním komplikovanej krajiny, ako aj o pochopení sveta v čase krízy. Hoci autor nadväzuje na svoju prvotinu vážnejšími témami, ponechal si ľahkosť pera, ktorú jeho čitatelia už poznajú, a opäť nešetril cestovateľskými fotografiami ani doplňujúcimi videami, ktoré čitateľ nájde na okraji strán vo forme QR kódov.

Ťažké časy v Číne je úprimná a ľudská kniha, plná zaujímavých ľudí a skutočných príbehov. Nevyhýba sa náročným ani kontroverzným témam, traumatickým zážitkom ani komediálnej absurdite či trápnym udalostiam, ktoré by mnohí autori na papier nedali. Niektoré kapitoly šokujú, iné poučia a pri niektorých sa nebudete vedieť prestať smiať. Je to skrátka príbeh, aký napísal sám život. A život píše tie najlepšie príbehy.

Pavel Dvořák (1988) vyštudoval sinológiu, od roku 2009 žije v Číne, kde viac ako desať rokov pracoval ako tlmočník čínštiny; založil cestovnú kanceláriu, ktorá organizovala cestovateľské zájazdy do netradičných destinácií Číny; dnes sa živí nakrúcaním krátkych filmov, ktoré publikuje na youtubovom kanáli Pavel Dvořák – Cesty Čínou, a pre Rozhlas a televíziu Slovenska nakrútil a spracoval dvadsaťštyridielny cestovateľsko-dokumentárny seriál o Číne. Jeho knižnú prvotinu Moja čínska dekáda vybralo kníhkupectvo Martinus ako knihu roka 2022, zaradila sa medzi najpredávanejšie knihy na Slovensku, bola nominovaná na ceny René a Najkrajšie knihy Slovenska a vyšla aj v češtine.