Vydavateľ: Vydavateľstvo SSS
ISBN: 9788082022462
Poč.strán: 166
Rok vydania: 2024
Väzba: viazaná
Formát: 137 x 217
Jazyk: slovenský
Pridané: 07.06. 2024

Kniha nie je skladom
expedujeme do 7dní

Bežná cena: 11,90 €
Naša cena: 8,90 €
Zľava: 25%

Scenáre z lampárne

Autor: Laugo M. Jozef

Kniha je v kategórii: Romány
Dnešné audiovizuálne prostriedky si nevieme predstaviť bez diskusných relácií. Väčšina z nich je zameraná na politickú situáciu doma i vo svete, ekonomiku či rôzne ,,utláčané“ menšiny. Nevyhýbam sa ani problematike, ktoré preferujú mienkotvorné i alternatívne médiá Pozornosť venujem hlavne neopozeraným, prehliadaným, možno aj malicherným témam. Za každou z vyše štyridsiatich glos(scenárov) – ich počet avizuje predná strana obálky, si predstavme nielen fakty, ale aj atmosféru televíznej debaty. Búrlivú ale slušnú a najmä konštruktívnu diskusiu medzi odborníkmi, do ktorej môže byť zapojená aj laická verejnosť. Vzhľadom na pestrý výber netradičných tém, čitateľ knihy sa určite nudiť nebude. Bolo by dobré, keby takto perspektívne dopadol aj televízny divák.
Pre lepšiu predstavu uveďme názvy niekoľko scenárov, ktoré dúfajme, neskončia niekde v koši alebo na lampárni. Znásilnené priezviská, Športový rasizmus, Feudálne prežitky, Týranie hlasom, Automobilové inovácie, Hymnické piesne, Inakosť a zákony prírody, Značky – modly moderného človeka...
Ak by sme parafrázovali známeho, dnes však nepopulárneho klasika, pri čítaní tejto knihy je najdôležitejšie hlavne premýšlať, premýšlať, premýšlať.