Vydavateľ: Združenie rodičov a priateľov
ISBN: 9788057055594
Poč.strán: 196
Rok vydania: 2024
Väzba: brožovaná
Formát: 150x194
Jazyk: slovenský
Pridané: 15.05. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,00 €
Naša cena: 19,00 €
Zľava:

Niečo ti chcem povedať

Autor: Kolektív

Kniha je v kategórii: Iné zo života
Napadlo vám niekedy, čo prežívajú rodičia, keď sa im ich LGBTI+ dieťa zdôverí: „Niečo ti chcem povedať“? Aká môže byť ich cesta od prvotného prekvapenia až šoku po jasnú podporu? Aké reakcie majú súrodenci, starí rodičia, alebo blízke okolie? Mnohí ľudia nezažili priamy kontakt s osobou, o ktorej by vedeli, že je gej, lesba, transrodový človek... Aj preto sa rodiny zo Združenia rodičov a priateľov LGBT+ ľudí, alebo ak chcete, kvír ľudí, rozhodli poodhaliť širokej verejnosti zákutia svojich životov.

Prostredníctvom pätnástich autentických príbehov spoznáte rodičov a ich deti, sestru geja, mladú ženu, ktorej strýko má manžela či úžasnú spojenkyňu týchto rodín. Autorky a autori píšu o svojich blízkych, netaja ich vzťahy, či rodovú identitu. Tak sa aj ich sused, či kolegyňa v práci, poštárka alebo vzdialené príbuzenstvo môžu dozvedieť, že Jano odvedľa ľúbi Eda, že dcéra ich kolegu je zaláskovaná do spolužiačky, že pohľadnica s adresátom Oli je pre dievča, ktoré všetci ešte nedávno volali Oliver, alebo že tá sesternica z druhého kolena, čo mala dlho priateľa, má teraz priateľku. Kniha je aj pre vás, ktorí ste len nedávno zistili, že niekto z vám srdcu milých je LGBTI+ človek. Na knižné dobrodružstvo pozývame aj vás, ľudí, ktorí neviete, ako sa zdôveriť rodičom, alebo nenachádzate u nich pochopenie. Kniha má zrozumiteľný jazyk, aby bola dostupná širokej čitateľskej obci.

Súčasťou je aj slovník najdôležitejších „dúhových“ pojmov, najčastejšie mýty či opis štádií, ktorými prechádzajú rodičia v rámci coming-outu svojich detí. Sme mladé združenie, ktoré spája nielen rodičov LGBTI+ detí naprieč celým Slovenskom. Vzájomne sa podporujeme zdieľaním svojich skúseností a príbehov. Časť z nich ponúkame aj vám. „Žijeme tu medzi vami, s vami. Naše dni sú rovnako pestré alebo nudné, ako tie vaše. Spoznajte nás viac, prežite kúsok našich životov a pomôžte našim rodinám žiť dôstojne a slobodne. Chceli by sme, aby bolo čo najviac rodičov, ktorí jasne podporujú svoje deti a aby bolo čo najviac ľudí, ktorí naše deti akceptujú a rešpektujú.”