Vydavateľ: N Press, s.r.o.
ISBN: 9788082302489
Poč.strán: 144
Rok vydania: 2024
Väzba: viazaná
Formát: 205x245
Jazyk: slovenský
Pridané: 11.04. 2024

Kniha nie je skladom
expedujeme do 7dní

Bežná cena: 24,90 €
Naša cena: 18,65 €
Zľava: 25%

Cesta (z) mesta

Atlas suburbanizácie Bratislavy

Autor: Šveda Martin

Kniha je v kategórii: Ostatné
Presťahovať sa za mesto je lákavejšou možnosťou pre čoraz väčší počet ľudí, ktorí sa snažia nájsť kvalitné a cenovo dostupné bývanie. Veď kto by nechcel bývať v rodinnom dome, no stále v blízkosti mesta? Príchod nových rezidentov však prináša celý rad zmien a z donedávna pokojných prímestských obcí sa postupne stávajú rýchlo rastúce predmestia. Hovoríme o suburbanizácii - procese populačného a ekonomického rastu v zázemí miest, jednom z najdynamickejších procesov v novodobých dejinách Slovenska.

Ako sa menilo zázemie Bratislavy? Ako sa žije na predmestiach a aké sú výhody či nevýhody života v nich? Odkiaľ a kam sa sťahujeme a ako ďaleko dochádzame?

Kniha prináša súbor máp a grafov, ktoré zachytávajú tento proces z rôznych perspektív. Prostredníctvom rozmanitých vizualizácií dokumentuje premenu zázemia Bratislavy, osvetľuje základné pojmy, trendy a tendencie. Nájdete v nej aj množstvo vysvetľujúcich textov. Je tak určená všetkým, ktorí radi skúmajú mapy a uvažujú o priestorových prejavoch vývoja spoločnosti.