Vydavateľ: GRADA Slovakia
ISBN: 9788080907594
Poč.strán: 294
Rok vydania: 2024
Väzba: brožovaná
Formát: 147x209
Jazyk: slovenský
Pridané: 06.03. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 18,99 €
Naša cena: 14,05 €
Zľava: 26%

Bitcoin a iné kryptopeniaze budúcnosti

História, ekonómia a technológia kryptomien

Autor: Stroukal Dominik, Skalický Jan

Kniha je v kategórii: Financie
Od začiatku koronavírusovej krízy vzniká rekordné množstvo peňazí. Dolárov aj eur. Ľudia tak čoraz viac hľadajú možné alternatívy. Môže sa tou alternatívou stať Bitcoin? Keď v roku 2015 bol Bitcoin vnímaný len ako zábava pre fanúšikov, v roku 2018 už o ňom minimálne počul takmer každý. V čase písania tejto knihy vstupuje Bitcoin do doby, kedy sa ukáže či má potenciál stať sa menou budúcnosti. Krízu prežil, ale čo ďalej?
Dá sa Bitcoin považovať za spoľahlivú digitálnu menu? Ako sa Bitcoiny vytvárajú? Koľko ich je a bude? Kde sa dajú kúpiť a ako sa s nimi pracuje? Nejde o pyramídovú hru? O bublinu? Stane sa raz peniazmi budúcnosti? A pokiaľ áno, ako si takú kryptomenu môže niekto kúpiť a bezpečne uchovať?
Táto kniha je plná odpovedí na tieto ako aj na množstvo ďalších otázok. Naučte sa prijímať a odosielať bitcoiny, ponorte sa do ich krátkej, ale bohatej histórie a preskúmajte budúce ekonomické dopady.
Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu, Milton Friedman, v roku 1999 vyhlásil: „Myslím si, že v obmedzovaní úlohy štátu bude hrať jednu z hlavných úloh internet. Jedna z vecí, ktoré nám chýbajú, ale čoskoro sa objavia, sú spoľahlivé digitálne peniaze." Desať rokov potom bol spustený Bitcoin.