Vydavateľ: Wolters Kluwer
ISBN: 9788057103226
Poč.strán: 224
Rok vydania: 2021
Väzba: brožovaná
Formát: 132x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 27.02. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 14,50 €
Naša cena: 11,85 €
Zľava: 18%

Repetitórium trestného práva

5. vydanie

Autor: Ivor Jaroslav, Záhora Jozef

Kniha je v kategórii: Právnická literatúra
Repetitórium trestného práva poskytuje základný prehľad trestného práva hmotného a procesného. Autori po kladných skúsenostiach a pozitívnych ohlasoch na predchádzajúce vydania nadviazali na netradičný spôsob spracovania textu. Zmapovali problematiku trestného práva hmotného a trestného práva procesného a túto zostavili do ucelených celkov viac ako 150 hesiel. Pri jednotlivých heslách použili najmä definovanie pojmov, ich delenie, štruktúru so stručným výkladom a odkazmi na príslušné ustanovenia Trestného zákona a Trestného poriadku v účinnom znení, pričom využili viaceré formy názorného, najmä grafického spracovania.
Piate vydanie tejto učebnice reaguje na novelizácie trestných kódexov a prijatie zákona č. 312/2020 Z. z. o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku, pričom vychádza zo stavu právnej úpravy účinnej od 1. januára 2021.
Repetitórium má slúžiť pre základnú orientáciu pri náročnom štúdiu trestného práva, resp. pre zopakovanie trestného práva. Ako doplnkovú literatúru ju však môžu využiť aj študenti právnického bakalárskeho a magisterského štúdia či iní záujemcovia o štúdium základov trestného práva.