Vydavateľ: Kumran s.r.o.
ISBN: 9788089993895
Poč.strán: 424
Rok vydania: 2024
Väzba: brožovaná
Formát: 130x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 23.02. 2024

Kniha nie je skladom
expedujeme do 7dní

Bežná cena: 15,90 €
Naša cena: 12,70 €
Zľava: 20%

Chekutanga: Prvá medzi mužmi

1.diel

Autor: Štefanič Vladimír

Kniha je v kategórii: Iné zo života
Chekutanga: Prvá medzi mužmi je prvým dielom série Chekutanga od Vlada Štefaniča.Zázračnosť je vždy dar, nie však pre toho, kto ju dostal.Keď sa na svätyni v lesoch Spiacej doliny rozhoria fakle, ktoré mali ostať navždy vyhasnuté, do domu s tajomným okrídleným rytierom v korune kráľovského mesta vstúpi umierajúci cudzinec. Nesie dar, tubu zázračnej vody z Betsaty.
Kto by však uveril blúzneniu umierajúceho cudzinca? A kto by z tej vody pil?
Ľahkovážna a divoká neter starého kráľovského radcu sa však takto nepýta. Keď Tereza ochutná z tuby, ktorá jej nepatrí, padnú na ňu hlasy všetkého živého okolo.Príbeh Chekutangy je rozprávaním o sprevádzaní, bez ktorého sa len ťažko rozlišuje dobré od zlého a dôležité od nepodstatného.Sú hodnoty, ktoré si sami nemôžeme dať. Iba ak v klamstve alebo podvodom.
Také, ktoré v nás nájdu iba hľadači dobra a krásy. Zastavia sa, obzrú si nás ako zasnežený horizont a predstavujú si, čo z nás ostane, keď sa sneh pominie. Zhíknu. Zaplesajú. A pomenujú, čo by človek sám od seba nemohol.Chekutanga – Vladimír Štefanič (recenzie)
Kniha, ktorú držíte v rukách, je ako hra na schovávačku – neprestávate hľadať, pokiaľ nenájdete. Pri krásnych myšlienkach vpísaných do deja sa zastavíte a čítate ich dookola, lebo ste našli odpovede na svoju životnú situáciu.
– Pavol Kožuško, farár Prešov-SekčovĎalší zázračný príbeh z pera Vlada Štefaniča voňajúci dobrom a múdrosťou. Nájdete v ňom napätie, zvraty, láskavý humor, hodnotné myšlienky a prekvapivé rozuzlenie. Odporúčam čítať pomaly, naplno vstrebávajúc výživné slová, aby ste čo najdlhšie mohli byť súčasťou tohto krásneho príbehu.
– Lucia Váhovská, vedecký pracovník