Vydavateľ: YOLi
ISBN: 9788055192550
Poč.strán: 416
Rok vydania: 2024
Väzba: viazaná
Formát: 125 x 200
Jazyk: slovenský
Pridané: 21.02. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 16,90 €
Naša cena: 12,65 €
Zľava: 25%

Foxglove

Belladonna 2

Autor: Grace Adalyn

Kniha je v kategórii: Sci-fi, fantasy, horor
Jej život visí na vláskuKeď sa zdá, že Signa konečne našla šťastie, Osud opäť zamieša karty. Príťažlivý a nepolapiteľný Smrtihlavov brat totiž túži po pomste za smrť milovanej ženy. Je odhodlaný získať si Signu za každú cenu a akýmikoľvek prostriedkami. Akoby to nestačilo, po vražde vojvodu z Berness je obvinený Elijah Hawthorne a zachrániť ho môže len Osud. Preto Signa v jeho spoločnosti trávi čoraz viac času a odhaľuje nové schopnosti, ktoré sú s ním prepojené viac, ako by si priala. Skutočný páchateľ môže byť ktokoľvek, a tak nebezpečenstvo hrozí na každom kroku. A keď dôveru medzi ňou a sesternicou Blythe naruší nečakané priznanie, Signa sa musí rozhodnúť. Podvolí sa hre, ktorú s ňou Osud hrá, alebo bude veriť vlastnému srdcu?Z anglického originálu Foxglove (Little, Brown and Company, a division of Hachette Book Group, Inc., New York 2023) preložila Patrícia Hatiarová.Ukážka z textuS najväčšou pravdepodobnosťou to bol len prelud vyvolaný jeho osamelosťou. Delírium z prepracovania. Po toľkom hľadaní... je možné, že by ju konečne našiel?
Osud pohladil vlákna nežne ako milenec, aby zistil, komu gobelín patrí – dievčaťu, ktoré vytvoril z čírej zlomyseľnosti, aby zlákalo Smrtihlava a zlomilo mu srdce, pretože nikdy nebudú môcť byť spolu. Napriek tomu sa jej osud ďalej točil v špirále, ktorú už nemohol ovládať.
Druhý gobelín niesol podobný príbeh. Patril dievčaťu, ktoré zvíťazilo nad Osudom nie raz ani dvakrát, ale trikrát po sebe. Smrtihlav často varoval Osud, že je pri tvorbe svojich diel príliš ľahkomyseľný. Tvrdil, že bezchybné dielo jednoducho neexistuje a jedného dňa niekto nájde cestu z nalinkovanej budúcnosti a Osud prehrá vo vlastnej hre. Nikdy Smrtihlavove slová nebral príliš vážne. Až doteraz.
Musel to zistiť. Vidieť na vlastné oči to dievča so striebornými niťami, tú Signu Farrowovú. Osud si teda nasadil klobúk a natiahol si rukavice s úmyslom prekaziť ples.