Vydavateľ: Centrum enviromentálnej
ISBN: 9788097296292
Poč.strán: 224
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Formát: 165x235
Jazyk: slovenský
Pridané: 20.02. 2024

Kniha nie je skladom
expedujeme do 7dní

Bežná cena: 14,35 €
Naša cena: 10,75 €
Zľava: 25%

Všetko malo byť inak

Slovensko po roku 1945

Autor: Šimečka Martin M.

Kniha je v kategórii: Historická faktografia
Čo očakávame od poznania minulosti vlastnej krajiny? Poučenie?Pochopenie súčasného fungovania? Posmelenie k odvahe povedať svoj názor? Prebratie svojho podielu zodpovednosti za denné fungovanie svojej školy, úradu, obce?

Knižka Všetko malo byť inak nie je len chronologickým vyrozprávaním našich dejín po roku 1945. Prináša osobný príbeh Martina M. Šimečku, novinára, spisovateľa a jedného z mnohých obyvateľov tejto krajiny. Jeho spomienky sa prelínajú s informáciami historika Martina Poscha. Pretože to, čo sa v politike a v spoločnosti deje, priamo ovplyvňuje životy ľudí. Veľké dejiny sa premietajú do životov ľudí. A dôsledky mnohých udalostí a rozhodnutia našich rodičov a starých rodičov v hraničných situáciách nás ovplyvňujú dodnes.

Výklad dejín v knihe je popísaný jednoducho, stručne a napísaný jazykom mladých ľudí. Texty sú doplnené bohatým obrazovým materiálom a odkazmi na dobové záznamy, filmy, piesne, videá a knižky.

Knižka môže poslúžiť žiakom a študentom ako pútavo napísaná učebnica. Pre učiteľov dejepisu, ktorí by chceli s knižkou pracovať na svojich hodinách, je v knižke pripojený link na metodickú príručku od učiteľa dejepisu Michala Bohuša, ktorú si môžu bezplatne stiahnuť. (tinyurl.com/y2dwcujs)

A ostatným čitateľom, ktorým chýbala na škole kvalitná výuka dejepisu, môže pomôcť rýchlo sa zorientovať v našich dejinách: doplniť si základné vedomosti o historických udalostiach na Slovensku od roku 1945 do konca obdobia mečiarizmu, pochopiť ich príčiny, následky a vplyv na našu súčasnosť.