Vydavateľ: Torden, s.r.o.
ISBN: 9788082231796
Poč.strán: 258
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát: 150x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 05.02. 2024

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 15,99 €
Naša cena: 14,35 €
Zľava: 10%

Svetové ekonomické fórum

(v Davose)

Autor: WOLFF Ernst

Kniha je v kategórii: Politika
Od začiatku roka 2020 zažíva svet historicky ojedinelý vývoj. Takmer 200 vlád na celom svete sa správa úplne rovnako. Zákonodarné parlamenty sú odstavené mimo rozhodovanie, práva obyvateľstva sú obmedzované a hospodárstvo jednotlivých ekonomík je likvidované. Potláča sa možnosť platiť v hotovosti a čoraz viac eskaluje sociálna nerovnosť.

Kto stojí za celou globálnou zmenou?
Riadí ju niekto?
A ak áno, tak kto a ako?

Kľúč k odpovedi na túto otázku môže dať aj kniha o Svetovom ekonomickom fóre z pera známeho spisovateľa Ernesta Wolfa.

Svetové ekonomické fórum (WEF) sa od svojho založenia v r. 1971 dokázalo stať riadiacim centrom globálnej moci. Už 50 rokov totiž sústreďuje v Davose, na svojom každoročnom stretnutí, popredné osobnosti svetovej politiky, ekonomiky, vedy, médií a iných spoločensky významných odborov. Na čele WEF stojí Klaus Schwab.

Už vyše 30 rokov vzdeláva elitné kádre z celého sveta. Bill Gates, Jeff Bezos, alebo Angela Merkel, Tony Blair, Viktor Orbán či dokonca Vladimír Putin. Títo všetci prešli školou WEF. Jednou z účastníčok bola aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Svetové ekonomické fórum má vyše 700 zamestnancov v osemdesiatich štátoch sveta. Prostredníctvom svojich pobočiek v Ženeve, New Yorku, San Franciscu, Pekingu a Tokiu zabezpečujú nepretržitý tok informácií medzi svojimi členmi a partnermi. Tých je takmer 1000. Stať sa členom WEF, alebo jeho strategickým partnerom, stojí ročne medzi 60 tisíc až 600 tisíc švajčiarskych frankov.

Klaus Schwab patrí v súčasnosti k najvplyvnejším ľuďom na planéte. Sú mu otvorené dvere berlínskeho Úradu spolkového kancelára rovnako ako dvere Kremľa či Bieleho domu.

WEF si počas svojej existencie získal takú moc, že Klaus Schwab si dovolil vo svojej knihe “Covid-19: Veľký reset” napísať dokonca aj scenár k súčasnej svetovej kríze.

Kam až siaha siaha jeho vplyv? Čo všetko sa skrýva v pozadí WEF a prečo by sme sa mali mať pred týmto novodobými fašistami na pozore?