Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055192970
Poč.strán: 544
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 06.12. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 22,90 €
Naša cena: 17,15 €
Zľava: 25%

Štvrté krídlo

Autor: Yarros Rebecca

Kniha je v kategórii: Sci-fi, fantasy, horor
Dvadsaťročná Violet Sorrengailová mala vstúpiť do Pisárskeho kvadrantu a prežiť pokojný život medzi knihami a dejinami. Veliaca generálka a zhodou okolností aj jej tvrdohlavá matka ju však donútila zúčastniť sa na výbere medzi elitných dračích jazdcov.No ak ste útlejší a nižší než stovky ostatných kandidátov, smrť vám doslova dýcha na krk. Draci si totiž málokedy vyberajú "krehkých" ľudí. Tých pália na popol.
Keďže drakov, čo by si vybrali Violet, je ako šafranu, väčšina kadetov by ju najradšej zniesla zo sveta, len aby zvýšili vlastné šance. Pre iných, napríklad pre mocného a nemilosrdného veliteľa krídla v Jazdeckom kvadrante Xadena Riorsona, je tŕňom v oku Violetin pôvod.
Ak chce Violet prežiť, musí sa spoľahnúť na svoj dôvtip.
S každým dňom je však vojna za hranicami akadémie čoraz krvavejšia, obrana kráľovstva zlyháva a počet mŕtvych narastá. Navyše sa zdá, že velitelia skrývajú hrôzostrašné tajomstvo.Z anglického originálu Fourth Wing (Red Tower Books is an imprint of Entangled Publishing, LLC., first edition 2023) preložila Ivana Cingelová.