Vydavateľ: Zelený kocúr
ISBN: 9788069010017
Poč.strán: 524
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 25.11. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 21,50 €
Naša cena: 16,10 €
Zľava: 25%

Atlasov paradox

Autor: Blake Olivie

Kniha je v kategórii: Sci-fi, fantasy, horor
Šesť mágov. Dve súperiace strany. Jeden výskumník. A muž, ktorý dokáže vstupovať do snov. Všetci sa musia rozhodnúť: chcú zachovať svet alebo ho zničiť? V tomto strhujúcom pokračovaní Atlasovej šestky Alexandrijské spoločenstvo odhalí svoju skutočnú tvár tajnej spoločnosti s nepredstaviteľnou mocou na čele s mužom, ktorý naplno rozbieha svoje plány, ako zmeniť náš doterajší svet. Cena za poznanie je však vysoká, a kto chce získať moc, musí si vybrať, na ktorú stranu sa pridá: ktoré spojenectvá vydržia a ktoré nepriateľstvá sa ešte väčšmi prehĺbia? Atlasov paradox je dlho očakávaným pokračovaním Atlasovej šestky od Olivie Blakovej. Tento temný príbeh z akademického prostredia je bestsellerom New York Times a v jeho druhej časti zaručene nájdete ešte viac túžby, úskokov, zrady a chaosu.O autorke
Olivie Blake je pseudonym Alexene Farol Follmuthovej, milovníčky príbehov a ich autorky. Napísala niekoľko nezávislých SFF projektov vrátane webového komiksu Clara and the Devil (Klára a diabol) v spolupráci s ilustrátorkou Little Chmura a BookTokovú virálnu sériu Atlas. Pod vlastným menom Follmuthová vydala v máji 2022 román pre mladých dospelých My Mechanical Romance (Môj mechanický románik). Žije v Los Angeles s manželom, bábätkom a zachráneným pitbulom.
Olivie Blaková je autorka a milovníčka príbehov, z ktorých mnohé sa týkajú fantastiky, paranormálnych javov alebo nadprirodzena, no nie všetky. Častejšie sa jej diela točia okolo toho, čo znamená byť človekom (alebo nie), a okolo nekonečne zaujímavej zložitosti života a lásky.
Olivie bola publikovaná ako autorka beletrie v časopise Witch Way, ale aj ako autorka grafickej série Alpha, antológií Fairytales of the Macabre, Midsummer Night Dreams a The Lovers Grim a románov Masters of Death, Lovely Tangled Vices, One For My Enemy, La Petite Mort, The Atlas Six (Atlasova šestka) a Alone With You in the Ether. Olivie žije a pracuje v Los Angeles, kde ju trpezlivo znáša jej pitbul z útulku.
Viac o Olivie nájdete na www.olivieblake.com.Recenzie
„Atlasova šestka predstavila šesť najzákernejších, najtalentovanejších a najnedokonalejších postáv, aké sa kedy ocitli v magickej knižnici, a postavila ich proti sebe v sérii ohromujúcich zrád a zvratov. Je to delikátny súboj dôvtipu, vôle a vášne, ako aj mágie... je to napoly záhada, napoly hádanka a úplné potešenie.“ autorka bestsellerov New York Times Holly Blacková