Vydavateľ: Torden, s.r.o.
ISBN: 9788082231192
Poč.strán: 552
Rok vydania: 2022
Väzba: viazaná
Formát:
Jazyk: slovenský
Pridané: 25.04. 2023

Kniha nie je skladom
expedujeme do 7dní

Bežná cena: 19,99 €
Naša cena: 17,95 €
Zľava: 10%

Transatlantický fašizmus

Nová tvár moci v Amerike

Autor: Gross Bertram

Kniha je v kategórii: Sociológia


Priateľský Transatlantický fašizmus bol prvýkrát publikovaný pred viac ako tromi desaťročiami. Kniha úžasným spôsobom predpovedá hrozby a realitu súčasných trendov politickej a ekonomickej moci.

V roku 1980 mala americká kapitalistická politika masku „dobráka“, ako maskovanie na zakrytie plazivého vládneho despotizmu. Systém v ktorom sa super bohatí a korporátni dozorcovia spojili s centralizovanou štátnou mocou, ktorá začala direktívne ovládať celú populáciu. Tento nový „vľúdny“ americký potomok fašizmu získaval na sile postupným a tichým zasahovaním do slobôd ľudí na celom svete a nie iba v USA.

Autor Bertram Gross sleduje históriu a logiku úpadku demokracie. V knihe Priateľský fašizmus (ktorý vyšiel v slovenskom preklade vo vydavateľstve TORDEN v roku 2023 pod názvom TRANSATLANTICKÝ FASIZMUS) autor poukazuje na kapitalistický nadnárodný rast a neadekvátne reakcie na globálne krízy ako zdroje despotizmu v Amerike na konci dvadsiateho storočia.

V roku 2016 kniha vyvolala celospoločenskú diskusiu a zaznamenala svoj comeback hneď po tom, ako bol zvolený za prezidenta Spojených štátov Donald Trump: „Ďalšia vlna fašistov nepríde s dobytčími vagónmi a koncentračnými tábormi , ale prídu so smajlíkmi a možno aj televízorom. Takto sa fašisti 21. storočia v podstate zmocnia celých národov“.