Vydavateľ: Slovenský spisovateľ, a.s.
ISBN: 9788022025409
Poč.strán: 352
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát: 132x205
Jazyk: slovenský
Pridané: 20.04. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,90 €
Naša cena: 14,90 €
Zľava: 25%

Sestra lovca bosoriek

Autor: Underdown Beth

Kniha je v kategórii: Romány
Napínavý román Beth Underdownovej je inšpirovaný skutočným príbehom obávaného lovca bosoriek Matthewa Hopkinsa, ktorý spolu so svojou družinou poslal na smrť tristo žien podozrivých z bosoráctva. Autorka vo svojom debute majstrovsky spája fascinujúcu históriu s hrozivým príbehom a prináša nezabudnuteľný zážitok z čítania. Essex, Anglicko 1645
Mladá vdova Alice Hopkinsová je nútená vrátiť sa z Londýna do malého mesta, v ktorom vyrástla. Po manželovej smrti zostala sama a tehotná, a tak jej neostáva nič iné, len nájsť útočisko u mladšieho brata Matthewa. Nevidela ho päť rokov a za ten čas sa z nevinného chlapca stal bohatý a vplyvný muž. Zmenilo sa na ňom však aj čosi viac. Alice sa obáva, že jazvy z detstva na jeho tvári nie sú ničím v porovnaní s tými, ktoré hyzdia jeho dušu.
Celé mesto je akési temnejšie a jeho ulicami sa šíria desivé reči. Alice stuhne krv v žilách, keď zistí, že jej milovaný brat Matthew sa stal neľútostným lovcom žien, ktoré sú podozrivé z bosoráctva. Bratovi bola vždy oddaná, no teraz sa desí toho, čo sa z neho stalo. Rozhodne sa zakročiť, hoci vie, že ju to môže stáť život. Matthew je však čoraz vplyvnejší a Alice si musí vybrať medzi svojím životom a svojím svedomím...Britská spisovateľka Beth Underdown sa narodila v Rochdale. Skôr než sa začala venovať písaniu, vystriedala rozličné povolania. Svoju prvú knihu Sestra lovca bosoriek začala písať počas štúdia tvorivého písania na Manchesterskej univerzite, kde v súčasnosti prednáša. Nájdete ju na Twitteri a Instagrame @bethunderdown.OceneniaZa román Sestra lovca bosoriek získala Beth Underdown cenu za najlepší debut HWA Goldsboro Crown Award za rok 2017.
V roku 2018 sa kniha stala bestsellerom Knižného klubu Richarda a Judy.Recenzie, kritikyTento vynikajúci historický triler, založený na skutočnom príbehu neslávne známeho lovca bosoriek Matthewa Hopkinsa, s hlavnou hrdinkou, ktorá patrí k najpozoruhodnejším ženským postavám súčasných historických románov, nepochybne zaujme fanúšikov Stacey Hallsovej, Sarah Perryovej či Maggie O´Farrellovej.
WaterstonesPodmanivý debut talentovanej rozprávačky.
Sarah Perry, autorka románu Had z EssexuMajstrovské prelínanie historických faktov a fikcie... Nádherná, znepokojivá, nezabudnuteľná kniha.
Washington PostSugestívne a desivé.
Paula Hawkins, autorka románu Dievča vo vlakuBeth Underdown umne vytvára atmosféru neistoty, strachu a klaustrofóbie... Aj s odstupom takmer štyroch stoviek rokov je jej Matthew Hopkins ozajstné desivé monštrum.
Kate Riordan, autorka románu The Girl in the PhotographFascinujúca kniha - núti čitateľa premýšľať a ukrýva v sebe cenné posolstvo našej dobe.
Washington PostPrekladateľka: Alexandra Ruppeldtová