Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055185644
Poč.strán: 224
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát: 283x245
Jazyk: slovenský
Pridané: 09.03. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 34,90 €
Naša cena: 26,15 €
Zľava: 25%

Formula 1

Legendárne okruhy

Autor: Bruce Jones

Kniha je v kategórii: Šport
Najznámejšie okruhy formuly 1 z perspektívy, ktorá vám vyrazí dychTáto unikátna publikácia plná satelitných fotografií s vysokým rozlíšením od spoločnosti Google Earth je fascinujúcim vizuálnym sprievodcom po dvadsiatich šiestich pretekárskych tratiach F1 na všetkých kontinentoch. V neuveriteľných detailoch mapuje legendárne okruhy, ich históriu, pamätné preteky a prináša aj profily pilotov. Tí na nich dosiahli svoje najväčšie úspechy a prežili aj nezabudnuteľné momenty, ktoré ich definovali: súperenie, kontroverzie či veľkolepé jazdecké výkony.
Autor Bruce Jones sa tiež podrobnejšie venuje ôsmim kľúčovým zákrutám na každej trati, napríklad Beckettovej zákrute na trati v Silverstone, Parabolike v Monze či eskám na Okruhu Amerík. V zasvätenom komentári rozoberá, prečo tieto úseky predstavujú pre pilota monopostu jedinečnú výzvu. Kniha poteší nielen skalných fanúšikov kráľovnej motošportu, ale aj nováčikov, ktorí sa chcú zorientovať a dozvedieť sa viac.
BRUCE JONES je poprednou autoritou vo svete formuly 1, v ktorom sa pohybuje vyše tridsať rokov ako novinár i komentátor. Je bývalým šéfredaktorom časopisu Autosport a autorom desiatok publikácií, medzi nimi aj The Complete Encyclopedia of Formula One. Okrem iného sa každoročne podieľa na zostavovaní ročeniek Formula One Guide a World Formula 1Records.Z anglického originálu preložil Igor Otčenáš.