Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055188102
Poč.strán: 456
Rok vydania: 2023
Väzba: viazaná
Formát: 125x200
Jazyk: slovenský
Pridané: 28.02. 2023

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,90 €
Naša cena: 14,90 €
Zľava: 25%

Ak tečie krv

Holly Gibneyová 2

Autor: King Stephen

Kniha je v kategórii: Thrillery
Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení pracuje na prípade
zmiznutého psa - a na zlepšení svojej asertivity -, keď uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku. Tak sa začína poviedka Ak tečie krv, samostatné pokračovanie románu Outsider (IKAR 2019). A to, že zbierka poviedok nesie jej názov, nie je náhoda. "Ak tečie krv, ide to na titulku" hovorí sa medzi novinármi a reportérmi. Vedia prečo.
Sprevádzajú ju ďalšie tri príbehy - Telefón pána Harrigana, Chuckov život a Krysa z pera obľúbeného a výnimočne nadaného spisovateľa, ktorý sa počas svojej plodnej kariéry k tejto kratšej literárnej forme opakovane vracia.
Mnohé z jeho poviedok sa stali predlohou kultových filmov. Ale ako hovorí Stephen King: "Filmy sú prchavé, zatiaľ čo knihy - teda tie dobré - sú na večné veky, alebo aspoň skoro."Z anglického originálu Billy Summers (Scribner, an imprint of Simon & Schuster, Inc. New York, 2020) preložila Ivana Krekáňová.