Vydavateľ: Ikar
ISBN: 9788055185958
Poč.strán: 440
Rok vydania: 2022
Väzba: viazaná
Formát: 145x227
Jazyk: slovenský
Pridané: 24.11. 2022

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 19,83 €
Naša cena: 14,45 €
Zľava: 27%

Majster

Autor: Clarey Christopher

Kniha je v kategórii: Životopisy, reportáže
Veľkolepá biografia Rogera Federera, tenisovej ikony Na trhu je mnoho kníh o Rogerovi Federerovi, no ani jedna tak dôverne nepribližuje tohto športovca, jeho podporný tím a najelitnejších svetových tenistov vrátane rivalov, ako sú Rafael Nadal, Novak Djoković a Andy Roddick, ako táto publikácia. V knihe, ktorú držíte v rukách, sa autor Christopher Clarey rozpráva s Federerom a jeho najbližšími a odhaľuje život tohto tenisového velikána.
Hra Rogera Federera často vyzerá až neuveriteľne jednoducho. Prepracovanými bekhendmi, šmýkajúcimi sa for¬hendmi a smečmi vo výskoku doslova popiera gravitáciu a zotrváva na tenisovom výslní napriek cynizmu, ktorým je svet športu presýtený. Jeho profesionálny prerod z náladového tínedžera s odfarbenými vlasmi na sebaistého a elegantného tenistu je však výsledkom dlhoročnej driny, nie šťastných okolností. Roger nemá len obrovský talent. Vyniká odvahou a húževnatosťou.
Christopher Clarey, v súčasnosti jeden z najlepších medzinárodných športových novinárov, písal o Federerovi od jeho pro¬fesionálnych začiatkov. Autor sa sú¬stre¬ďuje na kľúčových ľudí, miesta a míľniky vo Federerovej dlhej a bohatej kariére. Ukazuje jeho jedinečnú životnú cestu plnú víťazstiev aj niekoľkých zdrvujúcich porážok. Cestu, ktorá nanovo definovala pojem „svetová jednotka“ a priniesla Federerovi nevídaný obdiv fanúšikov.Z anglického originálu The Master (Twelve, New York 2021) preložila Viera Zvadová.