Vydavateľ: Wolters Kluwer
ISBN: 9788057102557
Poč.strán: 276
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 21.10. 2020

Kniha nie je skladom,
zasielame do 7 dní

Bežná cena: 22,00 €
Naša cena: 18,04 €
Zľava: 18%

Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch - Komentár

Autor: Ján Dankovčik a kolektív

Predkladaná publikácia reaguje na zmeny právnej úpravy, ktoré sa za posledných šesť rokov dotkli zákona č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch. Predovšetkým ide o jeho rozsiahlu novelizáciu z roku 2018, ktorá zasiahla bezmála každé ustanovenie.
Pri objasňovaní významu právnych noriem autori významne rozvíjajú úvahy predostreté v prvom vydaní z roku 2014, pričom vychádzajú z vedomostí a praktických skúseností nadobudnutých osobitne na Ministerstve spravodlivosti SR. V problematike znalectva, tlmočníctva a prekladateľstva sa stretáva právna veda s mimoprávnymi vedami, preto sa pri komentovaní opierajú tak o právnickú literatúru, ako aj literatúru spadajúcu mimo právnu náuku.
Rozbor právnych noriem dopĺňa celý rad rozhodnutí všeobecných súdov rôznych stupňov, ale aj Ústavného súdu SR. Pritom nejde iba o judikatúru slovenských súdov, no s prihliadnutím na príbuznosť právnej úpravy autori do publikácie zahrnuli aj rozhodovaciu činnosť českých súdov. Súčasťou komentára sú tiež rozhodnutia európskych súdnych orgánov.
Publikácia je určená nielen znalcom, tlmočníkom a prekladateľom, prípadne záujemcom o vykonávanie tejto činnosti, ale s ohľadom na jej obsah a zameranie je vhodná aj pre právnické profesie (napr. sudcov, vyšších súdnych úradníkov, prokurátorov, vyšetrovateľov či advokátov).

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii