Vydavateľ: Inaque.sk
ISBN: 9788082070609
Poč.strán: 168
Rok vydania: 2020
Väzba: viazaná
Formát: 135x207
Jazyk: slovenský
Pridané: 09.07. 2020

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 13,99 €
Naša cena: 10,91 €
Zľava: 22%

Memoáre v listoch

Autor: Reyes Emma

Emma Reyes v sérii listov rozpráva o svojom detstve v Kolumbii na začiatku 20. storočia. Memoáre písala počas tridsiatich rokov a sú opisom neskutočného odhodlania a predstavivosti dievčaťa, ktoré vyrástlo v absolútnej chudobe.

Emma Reyes bola nemanželské dieťa, žila v izbe bez okien, vody a záchoda v Bogote, kde so sestrou prežili len vďaka svojej vynaliezavosti. Keď ich matka opustila, zostali v katolíckom kláštore so stopäťdesiatimi sirotami, kde umývali podlahu a riady, žehlili a prali, šili odevy, vyšívali ozdoby pre mníšky a báli sa diabla.

Negramotná Emma z kláštora utiekla, keď mala devätnásť rokov. Nakoniec sa stala maliarkou a spriatelila sa s Fridou Kahlo, Diegom Riverom a ďalšími umelcami a intelektuálmi.

Portrét Emminho detstva vyskladaný z jej rozprávania je dôkazom spisovateľského talentu, ktorý zostal skrytý po celý Reyesovej život.

Memoáre v listoch sú literárny objav.

Memoáre Emmy Reyesovej som prečítala hneď dvakrát za sebou človek ju jednoducho nedokáže opustiť. Pri žiadnej inej knihe som sa tak nestotožnila s autorkou. Diana Athill

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii