Vydavateľ: Wolters Kluwer
ISBN: 9788057101802
Poč.strán: 224
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Formát: 150x215
Jazyk: slovenský
Pridané: 14.05. 2020

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 13,20 €
Naša cena: 10,82 €
Zľava: 18%

Poistné právo pre ekonómov

Autor: Jurkovičová Lujza, Kropaj Marián

Vysokoškolská učebnica „Poistné právo pre ekonómov“ zapĺňa doterajšiu medzeru v študijnej literatúre a prináša prehľad slovenskej právnej úpravy tak, aby sa študenti, ako aj odborná verejnosť vedeli orientovať v tak zložitej oblasti, akou je poistné právo. Učebnica predkladá výklad kľúčových pojmov a zameriava sa na slovenskú právnu úpravu v kontexte jej historického vývoja, princípov poisťovníctva, ako aj právnej regulácie EÚ, ktorá má v posledných rokoch významný dopad na poistné právo SR. Učebnica je systematicky rozdelená do 6 kapitol a predstavuje štylisticky jednoliaty text bez vnútorných rozporov. Text je zrozumiteľný, prehľadný a umožňuje jasnú orientáciu v danej oblasti.
Originalita diela spočíva vo vytvorení komplexného obrazu o platnej právnej úprave v oblasti poistného práva a snahe autorov vytvoriť systematický a komplexný prehľad tejto právnej úpravy.
Vysokoškolská učebnica „Poistné právo pre ekonómov“ svojím prehľadným spracovaním a zrozumiteľným výkladom môže poslúžiť aj ako učebná pomôcka pre poslucháčov ekonomických a právnických fakúlt a je určená pre ekonómov, právnikov, širokú odbornú verejnosť a každého, kto sa s problematikou poistného práva stretáva v praxi.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii