Vydavateľ: Ringier
ISBN: 9788089854189
Poč.strán: 440
Rok vydania: 2019
Väzba: viazaná
Formát: 145x217
Jazyk: slovenský
Pridané: 20.11. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 14,90 €
Naša cena: 10,73 €
Zľava: 28%

Slovenská mafia

Príbehy písané krvou

Autor: Petrovič Ján

Slovenská mafia je najkomplexnejším spracovaním dejín organizovaného zločinu na Slovensku od pádu komunizmu až po súčasnosť.
Autor Ján Petrovič sa téme slovenskej mafie venuje od začiatku novinárskej kariéry. Pri príprave vyše 400-stranovej publikácie hovoril s mafiánmi, ktorí prežili vybavovanie si účtov v podsvetí, skončili za mrežami alebo sú dnes na slobode. Bol na miestach, kde dochádzalo k výbuchom a ďalším násilným trestným činom. Navštívil lokality, kde podsvetie pochovávalo biele kone a zbavovalo sa nepohodlných svedkov. Preštudoval desiatky súdnych spisov a svoje zistenia konzultoval s vyšetrovateľmi, právnikmi a prokurátormi.

Bonusom knihy sú doteraz nezverejnené fotografie, mapa mafiánskych klanov, unikátne infografiky a register členov, obetí a bojovníkov proti organizovanému zločinu s vyše 600 položkami. Súčasťou knihy sú exkluzívne rozhovory s mužmi, ktorí stáli na opačných stranách bojiska – bossom bossov Mikulášom Černákom a policajným prezidentom Milanom Lučanským. Výťažok z predaja knihy pôjde na podporu nezávislej žurnalistiky.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii