Vydavateľ: Torden, s.r.o.
ISBN: 9788089953103
Poč.strán: 368
Rok vydania: 2017
Väzba: viazaná
Formát: 153x215
Jazyk: slovenský
Pridané: 27.06. 2019

Kniha je skladom,
zasielame obratom.

Bežná cena: 16,04 €
Naša cena: 14,92 €
Zľava: 7%

Listy z Donbasu

Všetko čo sa musí vyriešiť...

Autor: Prilepin Zachar

LISTY Z DONBASU sú kronikou udalostí a bojov, galériou vodcov i obyčajných ľudí. Sú drsným, no ľudským pohľadom za oponu mainstreamových médií na hrôzy a nezmyselnosť vojny takmer v strede Európy v Donbase.

Zachar Prilepin, nielen známy, ale aj uznávaný ruský spisovateľ, radikálny politik, novinár a vojnový korešpondent s bojovými skúsenosťami z Čečenska, sa rozhodol na vlastnej koži zažiť, vlastnými očami vidieť a pochopiť zložitosť boja separatistov na východe Ukrajiny.

Rozhovory so známymi veliteľmi separatistických bataliónov, vodcami separatistických republík sa striedajú s popismi bojov a osudov mužov a žien, drsná a tragická realita je doplnená drsnou vojnovou poéziou.

Paradoxom knihy je, že nie je napísaná v prospech Ruska, ani proti Ukrajine, je napísaná o ľuďoch a v prospech ľudí, ktorí žili a chcú žiť v Donbase podľa svojich predstáv sociálnej a ekonomickej spravodlivosti, i keď jazyk dorozumenia sa stal zdrojom nenávisti.

Autor chce svojou reportážou dať možnosť čitateľom vytvoriť si, alebo doplniť obraz udalostí, ktoré sa nás iba zdanlivo netýkajú.

Je to kniha rozhovorov, konfrontácii myšlienok a svedectiev, ktoré vytvárajú rôznofarebnú mozaiku, vnútorne protirečivý obraz príčin vzniku, priebehu a udalostí v Donbase.

Sedem ľudí z obálky, bolo v čase napísania knihy živých, dnes už medzi nami nie je ani jeden z nich.

Tento web používa súbory cookies. Potvrdzujem súhlas s ich používaním. Viac informácii