Judikatúra vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom
Kniha je vypredaná
Vydavateľ:Wolters Kluwer
ISBN: 9788081685972
Poč.strán: 376
Rok vydania: 2017
Väzba: brožovaná
Formát: 148x210
Jazyk: slovenský
Pridané: 28.02. 2017

Kniha je vypredaná.

Bežná cena: 25,10 €
Naša cena: 20,55 €
Zľava: 18%

Judikatúra vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom

Autor: Fabianová Zuzana , Frištiková Tatiana

Kniha je v kategórii: Právnická literatúra
Ďalšia publikácia z úspešnej edície vydavateľstva Wolters Kluwer obsahuje výber publikovaných a nepublikovaných judikátov a rozhodnutí vzťahujúcich sa na rozhodovaciu prax súdov vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom. Rozhodnutia odrážajú právnu úpravu zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine v znení neskorších predpisov, ako aj predchádzajúcu úpravu obsiahnutú v zákone č. 94/1963 Zb. o rodine a v súvisiacich právnych predpisoch.

Publikácia je členená do desiatich kapitol zameraných na oblasť rodičovských práv a povinností, náhradnej starostlivosti, poručníctva, opatrovníctva, problematiku výživného, určenia rodičovstva, osvojenia, medzinárodnoprávnej ochrany detí a procesnoprávnych súvislostí v rôznych oblastiach týkajúcich sa maloletých detí.

Vzhľadom na posuny v právnej terminológii, ku ktorým došlo od vydania niektorých publikovaných rozhodnutí, predovšetkým po prijatí zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine, boli právne vety a odôvodnenie rozhodnutí v záujme čo najpresnejšej citácie použité v pôvodnom znení s poukazom na aktuálnu právnu úpravu a používanú právnu terminológiu. Pri interpretácii účinnej právnej úpravy sú závery uvedených rozhodnutí stále použiteľné a aktuálne.